Quote:
Originally Posted by Benipete
Got 400grms lean mince from Lidl - fried it up with an onion.Added tin of chopped tomatoes.
Day 1 Cottage Pie
Day2 Spag boll
Day 3 Mince &mash/veg
Total cost £2
|
I would have to buy about ten pounds of mince to do that in this house, our bill varies because we dont do a weekly shop as such, but would guess about £120 - £140 per week.